Bleší pohádky 2:Stránky loutkového divadla MAMINY Jaroměř

Bleší pohádky 2

Tentokrát bez receptu, napsané z čiré radosti a z náhlého přívalu fantazie.O PEJSKOVI A KOČIČCE

Eliška Holubářová


Milí lidé, nastražte ouška, pokojně se usaďte, budu vám vyprávět o pejskovi a kočičce.
Žili byli pejsek s kočičkou. Odpočívali v peřinách. Kočička vstala a vařila, zatímco pejsek spal a spal. Kočička si vyšla na procházku, potom prala a upekla dort. Pejska vzbudila vůně dortu, vstal a říkal si: „Kde je ta kočička?“ Místo kočičky ale našel fialovo-černo-žlutý třípatrový dort a zatepla ho celý snědl. Moc mu chutnal, ale teď s plným břichem se začal bát, že ho za to kočička potrestá.
Kočička mezitím šla nakupovat. Mouku, vajíčka, čokoládu, ryby, citrónovou šťávu. Vše, co potřebuje na slané a sladké palačinky k večeři.
Když kočička přišla domů, hned si všimla, že tam není, dort. Pejsek se olizoval, a tak hned kočička poznala, kdo ho snědl.
Kočička mu v první chvíli chtěla dát na prdelku, ale došlo jí, že by to k ničemu nebylo, a zeptala se pejska, jak to chce napravit. A pejsek řekl: „Víš co, upeču nový dort!“ A kočička odpověděla: „Já ti nepomůžu, budu se válet v posteli, jako jsi to dělal ty, když já jsem pekla dort.“
A pejsek se dal do pečení.
Dal do mísy vše, co mají pejsci rádi: kost, mléko, vodu, malé granulky, špagety, vrtulky s omáčkou, mrkvovou polévku, maliny, trávu, žvýkačku, šunku. „To bude mít kočička radost, ona tohle všechno má taky ráda.“
Všechno to zamíchal, dal na plech, strčil do trouby a šel umýt nádobí.
Celé to tak vonělo, že to kočičku vzbudilo. Ukrojila si kousek pejskova dortu a dala si ha na talířek. „Ten je dobrý, pejsku. Ochutnej.“ Pejsek ochutnal a musel s kočičkou souhlasit.
Od té doby vaří už jenom pejsek, kočička mu dala všechny svoje recepty a válí se v posteli.
Ták, to byla pohádka o pejskovi a kočičce.


JAK ŠEL PEJSEK DO PRÁCE

Eliška Holubářová


Jednou ráno kočička povídá pejskovi: „Musíš jít do světa najít si práci, abys pořád nejedl jen buchty a neválel se v peřinách.
Pejsek ani nepípnul, sklopil uši a šel poslušně k počítači hledat si práci.
Tam si jednu konečně našel – bude opravovat lokomotivy v České Třebové.
Musel však často dobíhat vlak, aby to stihl do práce včas. A když vlak nestihl, musel běžet 10 kilometrů po svých.
Kočička mu do práce vařila obědy – jednou kaši s jablkem, jindy langoš nebo mrkvovou polívku.
Sama pak doma prala, vařila a měla o pejska starosti – v mašinách je totiž elektrika a stačí, aby pejsek udělal něco kviklavě, a mohl by do něj uhodit blesk.
Pejsek jezdil do práce a z práce, kočička doma sama hospodařila.
Jednou kočička povídá: „Pejsku, já už toho mám dost. Ty jsi pořád v práci, já tu sama hospodařím. A ta tvoje práce – je tam nebezpečí úrazu, špatný vzduch a šéf ti dělá další a další starosti. A tobě se tam nelíbí.“
„Já toho mám taky dost. Tak víš co, kočičko, já tam dám výpověď.“ A dal.
Kočičce nebylo moc dobře, tak zašla k panu doktorovi, jestli náhodou není těhotná. A byla.
Nakonec v porodnici ve středu ráno 21. července porodila deset malých kočiček.
Zavolala pejskovi, že je dobře, že je teď doma a že si v práci vydělal hodně korunek, protože to teď budou moc potřebovat.
návštěvníků stránky
celkem58 514
tento týden16
dnes16