DLS Blechy:Stránky loutkového divadla MAMINY Jaroměř

DLS Blechy

Dětský loutkářský soubor Blechy tvoří naše děti, jejich kamarádi,
sourozenci kamarádů, spolužáci kamarádů, kamarádi kamarádů
– zkrátka asi 20 členů ve věku od 4 do 18 let.
Jsou velmi tvořiví, výřeční, nadaní, přirození, vybavení značnou dávkou fantazie
a pracovat s nimi je jedna velká radost.
Scházíme se a hrajeme si, chvíli vymýšlíme my, chvíli si vymýšlejí děti, a pak to všechno přebereme, srovnáme, zapíšeme a nazkoušíme jako divadlo.
My se nažíme předávat jim své zkušenosti, popřípadě rady,
jak by divadlo mohlo být ještě divadelnější,
a ony nás zase na oplátku obohacují svojí bezprostředností a radostí ze hry.
Představení, která vzniknou, se pak vyznačují tím,
že je děti zpestřují nejen svými hereckými dovednostmi,
ale především do nich přidávají spoustu báječných divadelních nápadů.
na které my bychom při nejlepší vůli nepřišli a které jim obvykle děsně závidíme...


Noví zájemci o práci v dětském loutkářském souboru se mohou přijít podívat kdykoliv přímo na zkoušku - zkoušíme od září do května (mimo prázdniny) vždy v pátek od 15.00 do 16.30 hod. v Městském divadle v učebně "Suterén" - případně se domluvit telefonicky či prostřednictvím e-mailu.


Rok 2016

Soubor Blechy Jaroměř funguje, hraje a schází se celých devět let. Vzhledem k tomu začalo být téměř nemožné nazývat jeho členy dětmi. Ale poradili jsme si. Přibrali jsme nové, čerstvé Blechy, čímž jsme jednak zvýšili věkové rozpětí na 4 – 19 let a jednak snížili věkový průměr. V nově vznikajících představeních už hrají staré i nové Blechy společně

Rok 2015

Když nám Blechy z dětského souboru začaly odrůstat, navrhli jsme jim, aby si vybraly nové jméno. Odmítly to a rozhodly se zůstat Blechami napořád. Tak jsme pro upřesnění věku dodali alespoň slůvko Miss. Mladí mužové, kteří jsou také součástí souboru, to naštěstí berou s velkým nadhledem.

Rok 2014

Kdo jsou to Blechy? Původně dětský loutkářský soubor, který nám v průběhu času poněkud povyrostl a zkrásněl (zvláště v případě slečen), ale doposud neztratil nic ze své hravosti, laskavosti a z okouzlení světem dětí, pohádek a loutkového divadla.

Rok 2013

DLS Blechy je soubor asi 15 dětí, pro které jsme ještě docela nedávno psaly pohádkové texty a učily je hrát loutkové divadlo. V současné době už si umí napsat pohádku samy. A způsob jejich loutkoherectví – plný přirozenosti, půvabu, fantazie a okouzlující bezprostřednosti – bychom se od nich opravdu moc rádi naučili.

Miss Blechy

Miss Blechy je výběr toho nejpůvabnějšího, co se v našem dětském souboru nachází. Takže sem de facto patří všechny holčičky. Pardon! Slečny. Zkrátka Miss Blechy

Rok 2012

Blechy letos slaví páté výročí své existence. A za tu dobu převyprávěly divákům už pěknou řádku pohádek. Od klasických až po ty, které ještě nikdo nikdy neviděl, neboť se zrodily v jejich fantazii.

Rok 2011

Dětský loutkářský soubor Blechy tvoří velmi tvořivé děti, které v podstatě vytváří i všechna svá představení. (Pro statistiku uvádíme, že letos máme 19 blech ve věku od 6 do 15 let, z toho jedna dvojčata, která si neustále pleteme.)
návštěvníků stránky
celkem58 516
tento týden18
dnes18